האם איפור לנערות עוזר או פוגע לדימוי הגוף בגיל ההתבגרות?

תוכן עניינים
ישי אביב
ישי אביב, עורך ראשי

כשאנחנו מדברים על דימוי גוף ואיפור, אנחנו חושבים לעתים קרובות על איך זה משפיע על נשים. אבל, ככל שהחברה משתנה ומתחילה לאמץ ייצוגים מגוונים יותר של יופי, מתברר שלאיפור יש השפעה רחבה הרבה יותר על הדרך שבה אנשים מרגישים לגבי הגוף שלהם.

ניתן לראות סוגים רבים ושונים של איפור כצורה של ביטוי עצמי. בין אם אתה לובש בסיס קל לכיסוי פגמים או צללית דרמטית כדי להציג את הסגנון הייחודי שלך, אתה יכול להשתמש בקוסמטיקה שלך כדי לאשר את זהותך ולהתחבר לאחרים.

הדרך בה אנו רואים את עצמנו כל יום משתנה כל הזמן, וכך גם ההגדרות האישיות שלנו ליופי. למרות השינויים הללו, אין דרך נכונה או לא נכונה להיות יפה – הכל תלוי במה אתה מרגיש בנוח לעשות כדי להשתלב עם החברה.

האם איפור לנערות עוזר או פוגע לדימוי הגוף בגיל ההתבגרות?

אין תשובה לשאלה זו. האם איפור עוזר או פוגע בדימוי הגוף בגיל ההתבגרות תלוי לחלוטין בפרט.

כמה בנות מתבגרות מרגישות שהן לא נאמנות לעצמן כשהן לא מתאפרות. עם זאת, יש בנות שלא מתאפרות כי הן מרגישות שהלחצים החברתיים גדולים מדי מכדי שהן יוכלו להתמודד.

עיקרה של שאלה זו תלוי כיצד החברה בוחרת לראות מה נשים צריכות ללבוש כדי להיות מקובלות ומכובדות על ידי אחרים. אין תשובה ברורה שכן היא תלויה לחלוטין בתפיסות החברה לגבי מהו יופי בעתיד.

אבל עיקרי התשובה לשאלה הם שבנות רבות משתמשות באיפור כדי להרגיש בטוחות בעצמן. עם זאת, אנשים מסוימים עשויים לטעון שאיפור עשוי למעשה לגרום ליותר נזק מתועלת לדימוי הגוף שלהם. הסיבה לכך היא שאיפור יכול להשפיע על ההורמונים הטבעיים בגופו של בני נוער, דבר שיכול להיות בעל השלכות על בריאותם הרגשית והפיזית.

אין לראות בשימוש באיפור דרך להגביר את הביטחון העצמי של בנות אלא כדרך לעזור להן להשיג הערכה עצמית ודימוי גוף בריאים.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

אוהבים את התוכן ורוצים לקבל עדכונים בכל פעם שמאמר חדש יעלה לאתר? הרשמו למועדון הדיוור שלנו:

אהבת את הכתבה? מצאתם משהו שצריך לתקן? נשמח לקבל מכם פידבק!

עוד כתבות שבטוח תאהבו!

טיולים

הרפובליקה הדומיניקנית או סיישל

אם אתם מחפשים גן עדן טרופי וייחודי לחופשה הבאה שלכם, הרפובליקה הדומיניקנית ואיי סיישל הן שתי אפשרויות מצוינות המהוות גן עדן טרופי מושלם. שני היעדים

קרא עוד »
חימום תת רצפתי
הכל לבית

מה זה חימום תת רצפתי?

חימום תת רצפתי הוא שיטה פופולרית יותר ויותר לחימום בתים ומבנים, ולא בכדי. שלא כמו שיטות חימום מסורתיות, חימום תת רצפתי מפיץ את החום באופן

קרא עוד »
דילוג לתוכן