כשוואטסאפ, פייסבוק וגוגל יפלו: מה יקרה ביום שאחרי נפילת האינטרנט?

תוכן עניינים
ישי אביב
ישי אביב, עורך ראשי

עולם ללא אינטרנט נראה לנו מוזר מאוד כעת, אך יהיו לו כמה השלכות קשות. 

בהתאם לאופי האסון, ייתכן שאפילו שירותים בסיסיים כמו הודעות טקסט או שירותי טלפונים סלולריים עלולים להפוך ללא זמינים. הסיבה לכך היא שהתשתית לשירותים אלה היא גם חלק מתשתית האינטרנט. אם לוקחים את ניסוי המחשבה הזה למקרה קיצוני, ייתכן שגם קווי הטלפון לא יעבדו כיוון שגם הם מהווים חלק מהתשתית של האינטרנט.

שירותי כבלים ולוויין לא יהיו זמינים. עדיין תוכלו לגשת לערוצי טלוויזיה שמשודרים באמצעות מגדלי שידור אם יש לכם אנטנה. אבל אם מערכות הכבלים והלווין היו חלק מהתמוטטות הכללית, הייתם מאבדים את הגישה לרוב הערוצים.

לא תוכלו להיכנס לאתרי רשתות חברתיות, כמו פייסבוק או טוויטר. לא תוכלו להפעיל שירות הודעות מיידיות כדי לבדוק מה עם החברים שלכם. רבים מהכלים שאנו מסתמכים עליהם כדי להתעדכן במה שחברינו ובני משפחתנו עושים יפסיקו להתקיים. אם גם השירותים הסלולריים וקווי הטלפון יושפעו, כנראה שנאלץ לכתוב מכתבים ולשלוח אותם דרך הדואר.

גם העברת קבצים בין מחשבים תהיה קשה. יהיה עליכם לאחסן את הקבצים במדיה פיזית כלשהי כמו דיסק או לחבר את שני המחשבים באמצעות כבל פיזי. גם פרויקטים התלויים במחשוב רשת לביצוע חישובים מורכבים לא יעבדו. גם שירותי מחשוב ענן ייכשלו והמידע שאתם מאחסנים על שירותים אלה עלול להפוך לבלתי נגיש.

אהבתם את הכתבה? >> LANE

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

אוהבים את התוכן ורוצים לקבל עדכונים בכל פעם שמאמר חדש יעלה לאתר? הרשמו למועדון הדיוור שלנו:

אהבת את הכתבה? מצאתם משהו שצריך לתקן? נשמח לקבל מכם פידבק!

עוד כתבות שבטוח תאהבו!

טיולים

הרפובליקה הדומיניקנית או סיישל

אם אתם מחפשים גן עדן טרופי וייחודי לחופשה הבאה שלכם, הרפובליקה הדומיניקנית ואיי סיישל הן שתי אפשרויות מצוינות המהוות גן עדן טרופי מושלם. שני היעדים

קרא עוד »
חימום תת רצפתי
הכל לבית

מה זה חימום תת רצפתי?

חימום תת רצפתי הוא שיטה פופולרית יותר ויותר לחימום בתים ומבנים, ולא בכדי. שלא כמו שיטות חימום מסורתיות, חימום תת רצפתי מפיץ את החום באופן

קרא עוד »
דילוג לתוכן