מה ההבדל בין השקעה במניה לבין השקעה במטבעות זהב?

תוכן עניינים
ישי אביב
ישי אביב, עורך ראשי

קיימת חשיבות גבוהה שכל מי שתר אחר אפיקי השקעה, ייחשף לכמה שיותר אפשרויות – מה שיאפשר לא לבחור את אפיקי ההשקעה המשתלמים והמתאימים ביותר עבורו.
אז בעוד שכול משקיע מתחיל שמע על האפשרות של השקעה בשוק ההון ורכישת מניות, לא כולם מכירים את האופציה של השקעה במטבעות זהב – שעל פי התחזיות, השקעה זו עתידה לספק תשואות גבוהות במיוחד בשנים הקרובות.
אז אם גם אתם תרים אחר אפיקי השקעה ואולי מתלבטים בין מניות לבין מטבעות זהב (או מבקשים לשלב בין ה-2 ומתלבטים לגבי היחסים), להלן מספר דברים שחשוב שתדעו על כל אחת מסוגי ההשקעות:

השקעה במניות

השקעה במניות טומנת בחובה סיכון מסוים – אמנם יש בהשקעה זו פוטנציאל לתשואות גבוהות במיוחד אבל גם סיכונים להפסדים גבוהים במיוחד – ערך המנויות מושפע מלא מעט גורמים חיצוניים כמו: מלחמות בעולם, תנודות בשוק ההון, אינפלציה ועוד…
החזקה במניות של חברה מסוימת הופכת את המשקיעים לשותפים בחברה – כאשר, באמצעות רכישת מניות של אותה החברה, אתם למעשה אוחזים באחוז מסוים מההון שלה – מה שמקנה גם השתתפות בדיבידנדים וזכות הצבעה.
קבלת ההחלטות בהשקעה במניות חייבת להתבצע בצורה מושכלת ונבונה, כאשר, קיימת חשיבות גבוהה להישאר מעודכנים (על מנת לא לצאת בהפסדים משמעותיים) ובמידת הצורך, לדעת למכור את המניות בזמן. 

השקעה במטבעות זהב

זהב מהווה כמתכת יקרה, אשר אחד היתרונות המשמעותיים בהשקעה בה, זאת העובדה שמדובר בהשקעה אשר שומרת על יציבותה. מי שבוחר להשקיע בזהב יוכל לעשות זאת דרך רכישה של מטבעות זהב או של מטילי זהב – כאשר, מי שבוחר לעשות זאת, אמור לדאוג לבטח את ההשקעה. אפשרות נוספת היא לרכוש תכשיטי זהב לצורך השקעה.
עוד אופציה להשקעה בזהב, עוברת ברכישת ניירות ערך אשר הינם צמודים למחיר הזהב.
היתרון ברכישת מטבעות זהב, טמון בעובדה שמדובר בנכס ממשי אותו אתם עתידים להחזיק בידכם, מה שישמש כעוגן ויקטין במידה משמעותית את הסיכון הקיים באותה ההשקעה. 
חשוב לציין, שהביקוש לזהב קיים תמיד, גם במקרים בהם קיימת אי יציבות בשוק המניות, עדיין ניתן למצוא קונים לזהב, מה שיבטיח את מימושה של ההשקעה.

Growth of gold on stock market concept. Gold bar and ingots on chart of financial report.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

אוהבים את התוכן ורוצים לקבל עדכונים בכל פעם שמאמר חדש יעלה לאתר? הרשמו למועדון הדיוור שלנו:

אהבת את הכתבה? מצאתם משהו שצריך לתקן? נשמח לקבל מכם פידבק!

עוד כתבות שבטוח תאהבו!

טיולים

הרפובליקה הדומיניקנית או סיישל

אם אתם מחפשים גן עדן טרופי וייחודי לחופשה הבאה שלכם, הרפובליקה הדומיניקנית ואיי סיישל הן שתי אפשרויות מצוינות המהוות גן עדן טרופי מושלם. שני היעדים

קרא עוד »
חימום תת רצפתי
הכל לבית

מה זה חימום תת רצפתי?

חימום תת רצפתי הוא שיטה פופולרית יותר ויותר לחימום בתים ומבנים, ולא בכדי. שלא כמו שיטות חימום מסורתיות, חימום תת רצפתי מפיץ את החום באופן

קרא עוד »
דילוג לתוכן