על מה ירד לכם ולמה? דברים בסיסיים שאתם צריכים לדעת על תלוש השכר שלכם

תוכן עניינים
ישי אביב
ישי אביב, עורך ראשי

תלוש שכר הוא קבלה הכוללת סיכום השכר. הוא ניתן לעובדים ששולמו על ידי מעסיק או בעל עסק.

המסמך מונפק על ידי מעסיק וכולל את שמו, שם העובד, שם התפקיד, תאריך העבודה, ההכנסה ברוטו והקצבות/ניכויים.

ניתן להגיש תלושי שכר לצורכי מס או למטרות החזר. במקרים מסוימים, מעסיקים מספקים פרטים נוספים כגון שעות עבודה נוספות או שעות עבודה בתנאים מסוימים כגון פגיעות הקשורות לעבודה וכו '.

תלושי שכר וטפסי מס אחרים נראים כמו בלגן של מספרים ואותיות. עם זאת, הם למעשה הופכים את משימת ניהול הכסף שלך להרבה יותר קלה.

תלוש שכר הוא מסמך המפרט את כל הכסף שהרווחת בתקופת השכר הקודמת שלך. הוא משמש גם כדי לעקוב אחר אילו מסים נלקחים מהמשכורת שלך.

כל מה שעלייך לעשות זה ללמוד מה ה”ניכויים” מהשכר שלך וכך תוכל להתנהל כלכלית בצורה טובה יותר.

סוגי הניכויים שיכולים להופיע בתלוש השכר

ניכוי חובה על פי החוק: מדובר על תשלום מס הכנסה, דמי ביטוח לאומי, מס בריאות וכו’… אלה ניכויים שכל הנראה יופיעו בכל חודש והסכום שלהם משתנה מחודש לחודש.

תשלום לארגון עובדים (דמי חבר\דמי טיפול): ניכוי זה חייב להיות מאושר על ידי אחת מהדרכים הבאות – הסכם קיבוצי\חוזה עבודה\עובד שהסכים בכתב.

ניכוי תרומה: במידה והעובד הסכים בכתב כי תרומה תנוכה מהמשכורת שלו.

תשלומים לקופת גמל: ייתכן שהחלק של העובד בקופת הגמל תנוכה משכרו אלא אם העובד הדויע למעסיק בכתב כי הוא לא רוצה שהחלק שלו יתנכה מהמשכורת.

קנס כספי: קנס שהוטל על פי חוק או הסכם קיבוצי על העובד, או אם יש הסכם קיבוצי המאפשר למעסיק לנכות קנס מעובד על עבירת משמעת ולא על קנס שהוטל על פי חוק.

חוב: במידה ויש אישור בכתב מהעובד מותר לנכות חוב מתלוש המשכורת.

מקדמות: מקדמות שניתנו לעובד ובתנאי שהמקדמה לא עולה בסכומה על יותר מסכום שכר עבודה של 3 חודשים.

מעבר לזה – כל ניכוי אחרי בתלוש המשכורת מוגדר כ-לא חוקי.

אם חלק בתלוש השכר שלכם אינו מובן תיגשו לשאול את הנהלת החשבונות בחברה שלכם או את המעסיק שלכם ישירות – אם הם מתחמקים מלהעניק תשובה תבדקו באינטרנט או היוועצו עם בעל מקצוע.

*התוכן במאמר הינו שיווקי בלבד ואין להסתמך עליו כחוק.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

אהבת את הכתבה? מצאתם משהו שצריך לתקן? נשמח לקבל מכם פידבק!

אוהבים את התוכן ורוצים לקבל עדכונים בכל פעם שמאמר חדש יעלה לאתר? הרשמו למועדון הדיוור שלנו:

עוד כתבות שבטוח תאהבו!

עסקים

מה זה שיווק דיגיטלי ולמה חשוב לנהל אותו נכון?

בעידן הדיגיטלי בו אנו חיים, שיווק דיגיטלי הפך להיות חלק בלתי נפרד מאסטרטגיית השיווק של כל עסק. בין אם מדובר בחברה גדולה או בעסק קטן, היכולת להגיע לקהל יעד רחב ומדויק דרך האינטרנט הפכה להיות קריטית להצלחה. השימוש בטכנולוגיות דיגיטליות לשיווק מאפשר לעסקים לפנות לקהלים מגוונים, לעקוב אחר ביצועים ולשפר את היחס בין ההשקעה לתמורה באופן מתמיד.

קרא עוד »
עסקים

קונים כחול לבן: תמיכה בעסקי בוטיק בישראל

כאשר יום העצמאות של ישראל מגיע, אנו מקבלים הזדמנות מיוחדת להעריך את התרבות המקומית ואת היצירה הישראלית. במיוחד בתחום האופנה, עסקי הבוטיק הישראלים מביאים לידי ביטוי את המקוריות, הסגנון והייחוד של המדינה. מעצבים מקומיים, מציעים מגוון מוצרים איכותיים וייחודיים, המשקפים את התרבות הישראלית.

קרא עוד »
עסקים

אמיר קליבנוב על השפעת הטכנולוגיה על שוק ההון: כך חידושים טכנולוגיים, כמו בינה מלאכותית ובלוקצ'יין, משנים את פני ההשקעות והניתוח הפיננסי

בעידן שבו הטכנולוגיה מתקדמת בקצב מהיר, השפעותיה על שוק ההון הן עצומות ומהפכניות. אמיר קליבנוב, מנכ"ל חברת 'ט.א. יעוץ וניהול', חלוץ בתחום הפיננסי, מבין היטב

קרא עוד »
דילוג לתוכן